Saturday, July 2, 2011

Gran Gala della Moda di Villa Collio


Včerejší Gran Gala della Moda di Villa Collio byla možnost pro módní společnosti ukázat své produkty. Tito společnosti jsou umístění v oblasti Marche a vyrábějí oblečení pro několik světových značek (La Perla, Tom Ford, KiSkin, etc). Villa Colli je umístěn mezi bujné kopce oblasti Marche, s nádherným výhledem a zahrady pro princeznu.

Yesterday's Gran Gala della Moda di Villa Collio was an oppurtunity for fashion companies located in the region Marche to show their products. These companies not only create clothes for their own name brand but also for World known brands (La Perla, Tom Ford, KiSkin, etc.). Villa Coli is situated between the lush hills of the Marche area, with a a garden for a princess.Hrabě nešetřil na zahradě, bohužel nemám fotky z druhé strany, kde byli umístění 2 nádherné fontány.

The Duke did not spare his money when he had the garden made. Unfortunately I did not take a picture of the 2 beautiful fountains located in the other garden. 


Po dešti, s naději, že konečně skončí jinak nebude show.

After the rain, with hopes it will stop otherwise there will be no show.


Stan pro modelky / Tent for the models


Dostala jsem telefon pokud bych nechtěla alespoň se jednou projít po molu v hlavních šatech večera. S radosti jsem řekla, že ano a když jsem viděla šaty tak jsem byla trochu v šoku. Nevim jak vy, ale já v životě neměla na sobě šaty, které svítili. Né kýčovitě, ale jemná, modrá barva, takže jako kdyby mi vlítly světlušky pod sukni...

I got a phone call if I wouldn't want to go at least one time on the catwalk in the main dress of the evening. With joy I said yes & when I saw the dress I was a bit shocked. I don't know about you guys but never in my life have I worn a dress which lighted up. Not in a tacky way but a soft, light blue color, sort of like if fireflies went up my skirt...


Vím, že to není vidět, ale svítila jsem...

I know you can't see it, but I was lighted up...


Miss Italy 1997, Denny Mendez & Marco Moscatelli


Swimwear by KiSkin {here}


Wedding dresses everywhere!After party dress {all black dress code}


Detail


The Asian look, in Classic Black

dress ~ Ann Lynn Paige @ Boutique Victoria
jacket ~ Jessica McClintock @ Boutique Victoria
belt ~ Jessica Simpson
shoes ~ Guess

No comments:

Post a Comment