Sunday, June 5, 2011

Den v Praze / A Day in Prague


Nejen, že je v Praze krásná architektura, ale poslední dobou také krásné počasí. Tour de Praga začala u Belvedere (Letohrádek královny Anny) a pokračovala směrem ke chrámu sv. Vita, Basilika svatého Jiří, atd., až ke konečné zastávce, restaurace Kogo.

Not only is Prague having beautiful architecture, it also lately has beautiful weather. Tour de Praga started at Belvedere (Queen Annes Royal Summer Palace) and continued in the direction of St. Vitus Cathedral, St. Georges Basilica, etc., until the very last stop, Kogo restaurant. Letohrádek královny Anny byla postavena v 16. století pro královnu Annu Jagellonskou, v renesančním stylu a arkády jsou zdobeny mytologickými motivy. Architekt byl ital, Paolo della Stella byl hlavním architektem a sochařem této první renesanční výstavby.

The Royal Queens Palace was built in the 16th century for Queen Anna Jagellonica, in renaissance styl, where the arcades are decorated with mythological features. Paolo della Stella was the main architect, who was "brought" from Italy to construct the first renaissance architecture in Prague.Směr k Jelenímu Příkopu

Towards the Deers Dike


Soft creamy pink colors vs. Hard gray stone


Pohled na chrám sv. Víta

View of St. Vitus Cathedral


Část chrámu sv. Víta zblízka

Part of St. Vitus Cathedral up-close


Unvnitř / Inside


Výstava fotografii z První světové války doporučuju. Platí se něco okolo 100 kč a pokud si student nebo máš Opencard tak je to za polovinu.

The exhibition of photos from WWI is really great and you must see. You pay about 100 kč to get in or if you are a student or have an Opencard its half-price.S kuchařem / With the cook


Rozhodli jsme se být turisty do extrému, tak jsme se projeli okolo Staroměstské náměstí

We decided to be tourists to the extreme and take a ride around Old Town Square 


Super old car, který každý v Praze viděl a vyfotil

The super old car everyone in Prague has seen and taken a pic of


A nakonec jsme se zastavili v La Bodequita del Medio a přemluvili jsme Vít´u, aby si sed na drink. Tak pane vrchní! Jeden Gin and Tonic a Amaretto Sour!

Finally we stopped our tour at La Bodeguita del Medio and convinced Vit´a to have a drink with us. So waiter!, Gin and Tonic & Amaretto Sour!

dress ~ Forever 21 ~ Boutique Victoria
necklace ~ from my Mom
purse ~ Guess
flip flops ~ Guess
glasses ~ Ray Ban

a co měl Vít´a na sobě si přečtete zde 
and what Vít´a had on you can read here

4 comments:

 1. Replies
  1. ted jsem (po velice dlouhe dobe) vsimla komentu! diky holky moc! ;)

   Delete
 2. ty šaty jsou úžasné a Praha taky )
  alittlebitsmile.blogspot.com

  ReplyDelete